ساخت موسیقی «تنگه ابوقریب» و نقد «دریا و ماهی پرنده»به گزارش عصرسه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، همزمان با آغاز صداگذاری فیلم «تنگه ابوقریب» توسط امیرحسین قاسمی، حامد ثابت نیز که پیش از این با بهرام توکلی همکاری کرده، این بارآهنگ سازی فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» را آغاز کرده است.
فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» به تهیه کنندگی سعید ملکان و کارگردانی بهرام توکلی یکی از فیلمهایی است که در جشنواره ملی فیلم فجر امسال در بخش مسابقه حضور دارد و نخستین اکران آن در جشنواره خواهد بود.
در این فیلم جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی بازی کرده‌اند.
فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» روایتی است از دفاع دلاورمردانه گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی. روزهای رشادت و مظلومیت بچه‌های گردان عمار در روزهای آخر دفاع مقدس در منطقه حساس تنگه ابوغریب.

**نمایش و نقد «دریا و ماهی پرنده» در خانه هنرمندان

خانه هنرمندان چهارشنبه سیزدهم دی ماه میزبان نمایش فیلم «دریا و ماهی پرنده» در ساعت 16 است.
بعد از نمایش فیلم نشست نقد و بررسی با مهرداد غفارزاده کارگردان و اکبر روح نویسنده این فیلم برگزار می‌شود. منتقد این نشست جواد طوسی است.
فیلم «دریا و ماهی پرنده» پس از سه سال انتظار و پس از حضور در جشنواره‌های جهانی از٢٩ آبان ماه در گروه «هنر و تجربه» اکران خود را آغاز کرده است.
نیوشا ضیغمی، همایون ارشادی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح، ارشیا طالبی، علی اکبر صحرایی، مازیار نوروزی، محسن تمیزی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
«دریا و ماهی پرنده» مضمونی اجتماعی دارد و روایتگر داستان زندگی نوجوانی هفده ساله به نام احسان است که توانایی تکلم و شنیدن ندارد. او بدون ارتکاب جرمی در مرکز بازپروری نوجوانان بزهکار در یک منطقه محروم به سر می برد تا اینکه…
فراهنگ**9246** 1823 **خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *