رقابت فیلم‌‌های کوتاه ایرانی در جشنواره‌های خارجی/عابدی در فرانسه داور شدبه گزارش روز سه شنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم‌های کوتاه «امشب» به کارگردانی رعنا صفی یاری و «مامان فریده و بابا حسین» به کارگردانی شیرین قره داغی به بخش مسابقه کوتاه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه FICAE در اسپانیا راه‌یافتند.
این دو فیلم کوتاه ایرانی با آثاری از آمریکا، اسپانیا، فرانسه، صربستان، انگلستان، آلمان، مکزیک، سوئیس و … به رقابت خواهند پرداخت.
جشنواره فیلم کوتاه FICAE که توسط دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا تأسیس شده است، فیلم‌های کوتاه فیلمسازان کشورهای مختلف جهان با تم انواع بیماری‌ها یا مشکلات سلامتی را به رقابت می‌گذارد و هدف آن ارتقای آگاهی اجتماعی در مورد بیماری‌ها از طریق زبان سینما به‌عنوان یک فرآیند زندگی است تا در جهت از بین بردن آنها کمک کند و در قالب چندین رویداد برگزار می‌شود.
چهارمین دوره این جشنواره از 23 فوریه تا 3 مارس در شهر والنسیا در اسپانیا برگزار می‌شود.
همچنین فیلم‌ کوتاه «باران آهسته می بارد» به کارگردانی سعید نجاتی به بخش مسابقه پانورامای یازدهمین جشنواره فیلم کودک بنگلادش راه‌یافت و با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف به رقابت خواهد پرداخت.
جشنواره فیلم کودک بنگلادش که از سال 2008 برگزار می شود، فیلم‌های بلند، کوتاه و تجربی ساخته شده برای کودکان و یا توسط کودکان را به رقابت می‌گذارد و تنها جشنواره فیلم کودک این کشور است.
یازدهمین جشنواره فیلم‌ کودک بنگلادش با حمایت انجمن کودکان بنگلادش و یونیسف از 27 ژانویه تا 2 فوریه در داکا پایتخت بنگلادش برگزار خواهد شد.
پخش خارجی فیلم کوتاه «باران آهسته می بارد» را فیدان بر عهده دارد.
از دیگر اخبار امروز سینمای ایران در دنیا داوری کیانوش عابدی کارگردان انیمیشن ایران در جشنواره فیلم دانشجویی «بوم نقاشی» در فرانسه است.
داوران در سه بخش بهترین فیلم، فیلم اوریجینال و فیلم طنز برترین ها را انتخاب می‌کنند.
این جشنواره برای فیلم کوتاه است و سال پیش 50 اثر را برای شرکت در این رقابت انتخاب کرده بود.
جشنواره «بوم نقاشی» 1 تا 4 نوامبر 2018 در دانشگاه پاریس برگزار می شود.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *