دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم رتبه اول در کشور را داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد رهبر عصر روز سه شنبه در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در سالن پل تالشان این دانشگاه در رشت اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران در تولید علم در دنیا رتبه 16 را دارد و دانشگاه آزاد اسلامی در این باره نقش اول را ایفا می کند و بقیه دانشگاه ها در فاصله بسیار زیاد در جایگاه های دیگر قرار دارند.
وی دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم، تخصص و پژوهش توانسته موفقیت های چشمگیری را به ثبت برساند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه ای است که در زمانی نهادی ضعیف بوده اما امروز به درخت تنومندی تبدیل شده و خدمات ارزنده ای ارایه می دهد.
رهبر با اشاره به بیش از پنج میلیون فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی در کشور خاطر نشان کرد: این دانشگاه توانسته در تربیت کادر نقش آفرینی کند به طوری که امروز در هر دستگاه اجرایی و خصوصی از فارغ التحصیلان این دانشگاه حضور دارند و این از افتخارات دانشگاه است.
وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه های نسل اول و دوم را پشت سرگذاشته، تصریح کرد: ما وارد دانشگاه های نسل سوم می شویم دانشگاه نسل سوم ، دانشگاه حل مساله، کارآفرین، رصد و شناسایی مشکلات جامعه و رفع آنها است.
رهبر اضافه کرد: گسترش رشته های آموزشی متناسب با شرایط منطقه، گسترش پارک های علم و فناوری و هسته های فناور از دیگر ماموریت های دانشگاه نسل سوم است که بایستی برای تحقق این مهم اهتمام داشته باشیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور ارتباط دانشگاه با صنعت را مهم دانست و اظهار کرد: بایستی ارتباط دقیقی بین دانشگاه، مردم، اساتید و دانشگاهیان با صنعت برقرار شود و با شناسایی نقاظ ضعف و مشکلات راه حلی به دست آید.
وی یکی از مشکلات جدی امروز در جامعه را بیکاری و گرانی عنوان و تصریح کرد: دانشگاه ها برای حل مشکلات در جامعه موظف به کمک هستند و ما به عنوان دانشگاهیان برنامه های بلند مدتی داریم که این کمک را در اختیار دولت و مردم بگذاریم.
در این مراسم ضمن قدردانی از علی رضا امیرتیموری رییس قبلی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ابراهیم چیرانی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.
بر اساسا آخرین آمار دریافتی ، بیش از 41 هزار دانشجو در مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تحصیل می کنند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:بابایی
7286 /6030انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *