کمبود کتاب برای کودکان و نوجوانان خراسان رضویجواد محقق نیشابوری عصر دوشنبه در نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در مشهد افزود: موضوع کتاب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه بوده و این حوزه در استان تاکنون مغفول مانده است.
وی تامین کتاب برای اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی را ضروری دانست و اظهار کرد: خواننده کتاب در این کانون بسیار اما کتاب کم است و در این بخش نیازمند یاری دستگاه های اجرایی هستیم.
وی گفت: هم اکنون 46 کتابخانه ثابت، سیار و پستی در استان زیر پوشش این کانون است که 6 هزار و 500 عنوان با 340 هزار نسخه کتاب دارد.
محقق نیشابوری افزود: اعضای ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی 50 هزار نفر هستند اما در قالب برگزاری کلاس های دوره ای آموزشی، استفاده از محصولات فرهنگی، برگزاری جشنواره ها و نمایش ها و همایش های کانون، شماری از کودکان و نوجوانان به صورت موقت به اعضای این کانون افزوده می شوند.
وی اظهار کرد: کتاب های موجود در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی ممیزی شده و کارشناسان این کانون بهترین کتابها را برای سنین هفت تا 17 سال برمی گزینند.
وی گفت: اگر امروز توجه ویژه ای به تامین نیازهای کودکان عضو این کانون در بخش کتاب شود، در آینده نزدیک عضویت در کتابخانه ها افزایش چشمگیری خواهد یافت.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7489 / 6053انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *