دانشگاه شیراز در حوزه های اقتصادی و اجتماعی نقش موثرتری داشته باشدبه گزارش ایرنا هادی پژوهش جهرمی، دوشنبه در آیین معارفه سرپرست دانشگاه شیراز افزود: اگر چه این دانشگاه در حوزه آب و برخی از مسایل دیگر ورود کرده اما توقع این است که این مرکز علمی شناخته شده، در حوزه های یاد شده نیز فعالیت های بهتری انجام دهد.
وی بیان کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهری، آسیب های زیادی در جامعه بروز کرده که انتظار می رود دانشگاه به این موضوع ها ورود کند و امیدواریم با شروع فعالیت سرپرست جدید دانشگاه شیراز، حرکت در این مسیرها ملموس تر باشد.

** هدف دانشگاه شیراز، حرکت در مسیر کار آفرینی است
سرپرست جدید دانشگاه شیراز هم در این آیین گفت: دانشگاه تمدن ساز و حافظ تمدن بشری است، دانشگاه شیراز هم باید افزون بر ارتقای سطح آموزش علمی در مسیر کارآفرینی حرکت کند.
حمید نادگران افزود: دانشگاه شیراز در آینده برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و شکل گیری تمدن اسلامی به سمت ارتقا کیفیت آموزش علمی و حرکت در مسیر کارآفرینی گام بر خواهد داشت.
سرپرست جدید دانشگاه شیراز بیان کرد: هدف ما حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است که مبتنی بر همه جانبه نگری، دستیابی به توسعه پایدار و کارآفرین محوری است.
نادگران، به برخی از برنامه های مورد نظر خود در دانشگاه شیراز اشاره کرد و گفت: توسعه سرمایه های علمی با توجه به جایگاه علمی افراد، چابک سازی دانشگاه، تاکید بر تولید دانش کاربردی، توسعه راهبردی کارآفرینی، تقویت هم افزایی این دانشگاه با حوزه صنعت و تعامل با نهادهای آموزشی جهان از جمله این برنامه هاست.
وی ادامه داد: پرداختن به مقاله ها و برنامه های بی کیفیت، استفاده از نیروی انسانی ناکارآمد و عدم الزام به نقشه راه مصوب نیز از موارد زیانباری است که باید به جد از آنها اجتناب کرد.
سرپرست جدید دانشگاه شیراز بیان کرد: این دانشگاه با 70 سال سابقه، فعالیت در 70 رشته تحصیلی و برخورداری از 700عضو هیات علمی از تجربه های ارزشمندی بهره مند است که باید به بهترین شیوه از آنها استفاده کرد.
سرپرست پیشین دانشگاه شیراز نیز، از برنامه ریزی با حفظ موقعیت و استقلال این دانشگاه، مستند سازی تجربیات بخش های مختلف این مرکز علمی، شتاب بخشیدن به امور، ایجاد وفاق بیشتر و تلاش برای افزایش نقش دانشگاه در رفع مشکلات شهر و کشور از فعالیت های عمده این دانشگاه در دوران تصدی خود یاد کرد.
ابراهیم گشتاسبی راد افزود: انعقاد بیش از 16 تفاهم نامه بین المللی در دانشگاه شیراز، شفاف سازی و ارتقای جایگاه دانشگاه، تقویت پهنای باند اینترنتی و بهسازی و ارتقای زیرساخت های فناوری اطلاعات (IT) از دیگر کارهای صورت گرفته در این دانشگاه است.
در این آیین، حمید نادگران به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز معرفی و از خدمات ابراهیم گشتاسبی راد، سرپرست پیشین این دانشگاه تجلیل شد.
از سوابق اجرایی حمید نادگران، می توان به معاون اداری مالی دانشگاه شیراز، رئیس دانشکده علوم و معاون آموزشی و پژوهشی این دانشکده، عضو هیات ممیز و عضو شورای دانشگاه شیراز، نماینده دانشگاه شیراز در نهاد ریاست جمهوری و عضو کارگروه لیزر معاونت علمی ریاست جمهوری اشاره کرد.
9873 / 6118
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *