کدام آثار در چهارمین روز جشنواره عمار نمایش داده می‌شود؟به گزارش روزیکشنبه خبرنگارسینمایی ایرنا، نمایش فیلم های چهارمین روز ازهشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار که ازساعت 10:30 صبح فردا درسالن های مختلف سینما فلسطین آغاز می شود که «حاصل فصل من»، «پرواز از حلب»، «قصرقند»، «بهت میاد» و «روهینگیا زخم زمین» از جمله مهمترین این فیلم ها هستند.

آهوانه / سالن 3 – سانس 2
مستند «آهوانه» در زمان 10 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد مهدی خالقی ساخته شده است. این مستند روایتی از یک فعالیت فرهنگی در حاشیه شهر مشهد را برای مردم و مخاطبان به تصویر می کشد.
«آهوانه» مستندی کوتاه از حرکتی جالب از سوی دو دختر نوجوان مشهدی است، دو خواهری که می خواهند طعم زیارت را با دسترنجشان برای دختران هم و سالشان شیرین‌تر کنند، آن‌ها با نمد و پارچه عروسک آهو درست می کنند و در خیابان امام رضا(ع) و روبروی حرم آن را به دختران نوجوانان هدیه می دهند.

حاصل فصل من / سالن 1 – سانس 4
مستند «حاصل فصل من» در زمان 24 دقیقه به کارگردانی امیر نصیری و به تهیه کنندگی روایت فتح ساخته شده است. این مستند روایتگر داستان زندگی خانمی به نام سلیمه نصیری است که مزارع گندم روستای محل زندگی او را آفت فرا گرفته است و او به جنگ آن می رود و این مبارزه مسیر زندگی او را عوض می کند.

مادرم لیلا / سالن 1 – سانس 4
فیلم داستانی «مادرم لیلا» در زمان 15 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی داود شیخ ساخته شده است. این فیلم داستانی روایتگر ماجرای پسر روستایی است که هنگام امتحان ریاضی دارد و هنگام رفتن به مدرسه کتاب خود را جا می گذارد. مادر وی که نگران اوست با مشقات فراوان کتاب را به مدرسه فرزندش که در روستایی دیگر می رساند اما…

صداها / سالن 1 – سانس 4
فیلم داستانی «صداها» در زمان 4 دقیقه به کارگردانی محمدحسین امانی و تهیه کنندگی محمدحسین بزرگی ساخته شده است. این فیلم داستانی ماجرای یک مشتری را روایت می کند که برای خرید لوازم تحریر ایرانی وارد فروشگاهی می شود و…

پرواز از حلب / سالن 1 – سانس 5
مستند «پرواز از حلب» در زمان 40 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن عقیلی ساخته شده است. این مستند داستان زندگی حسین هریری جوان مشهدی رزمنده مدافع حرم و تازه داماد دهه شصتی روایت می کند که در قالب گردانی از لشگر فاطمیون برای بازپس گیری شهر استراتژیک تدمر سوریه وارد عمل می شود.

قصرقند / سالن 1 – سانس 5
مستند «قصرقند» در زمان 55 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن اسلام زاده ساخته شده است. این مستند به ماجرای دستگیری جلیل قنبرزهی از تروریستهای جنوب شرق کشور می پردازد که نیروهای امنیتی سالها به دنبال گرفتن او بودند.

تک خوان / سالن 1 – سانس 6
فیلم داستانی «تک خوان» در زمان 17 دقیقه به کارگردانی سید مهدی حسینی و تهیه کنندگی حسین شیرعلی ساخته شده است. این فیلم داستانی روایتگر نوجوانی است که تک خوان گروه سرود بوده و در روز اجرا که روز راهپیمایی است، اتفاقاتی برای او پیش می آید.

بهت میاد / سالن 3 – سانس 6
مستند «بهت میاد» در زمان 50 دقیقه به کارگردانی محمدحسن یادگاری و تهیه کنندگی یوسف نادری منش ساخته شده است. این مستند به موضوع زیبایی و مد در طول تاریخ معاصر ایران می پردازد و عوامل اثر گذار فرهنگی، سیاسی، رسانه ای و اجتماعی در شکل گیری مدها و ظاهرهای مختلف برای زنان مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

تجارت ابدی / سالن 1 – سانس 7
مستند «تجارت ابدی» در زمان 23 دقیقه به کارگردانی محسن نقی زاده و تهیه کنندگی سیدجمال عودسیمین ساخته شده است. این مستند به تاثیر صندوق قرض الحسنه ای که وام بدون بهره به مردم می دهد و زندگی آنها را رونق می دهد می پردازد.

روهینگیا زخم زمین / سالن 3 – سانس 7
مستند «روهینگیا زخم زمین» در زمان 20 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدمهدی خالقی ساخته شده است. این مستند روایتی از آوارگی مسلمانان روهینگیایی است.
به گزارش ایرنا، جشنواره مردمی فیلم عماریک جشنواره سینمایی ایرانی است. اولین دوره این جشنواره در سال 1389 و در سالگرد حماسه‌ نهم دی ماه برگزار شد و حدود بیست اثر، هم‌زمان در30 نقطه از کشور اکران شدند.
شکل و شمایل غیرمتعارف اولین دوره‌ جشنواره‌ی عمار در ساختار سینمایی کشور، توجهات بیشتری را به سوی خود جلب کرد.
هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار از روز چهارشنبه 6 دی آغاز و تا 14 دی ماه ادامه خواهد داشت.
فراهنگ**9246*17224* خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *