هر حرکتی در معاونت هنری با همراهی هنرمندان خواهد بودبه گزارش عصر یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا محمد مجتبی حسینی در نشست شورای عالی خانه هنرمندان با ابراز خشنودی از حضور در خانه هنرمندان ایران و دیدار با هنرمندان انجمن ‌های هنری اظهار داشت: حضور در کنار هنرمندان همیشه برای من امر خشنودی بوده است چراکه از ارتباط مستقیم با آنها تجربه های مثبت دارم.
حسینی با اشاره به ظرفیت‌های بالای خانه هنرمندان ایران گفت: خانه هنرمندان ایران ظرفیت شگفت‌انگیزی دارد، حتی ظرفیت آن به مراتب از معاونت هنری بیشتر است چراکه خانه هنرمندان ایران متکی به حضور و پشتیبانی انجمن‌های هنری است و به این ترتیب خانه هنرمندان ایران خانه خانه‌هاست.
وی افزود: اگرچه ما در وضعیت مناسبی از لحاظ امکانات در حوزه‌های مختلف هنری از جمله هنرهای تجسمی، موسیقی و تئاتر نیستیم، اما با وجود همه این کمبودها، هنرمندان بزرگی داریم که می‌توانیم با اتکا به آنها کمبودها را رفع کنیم. انجمن‌های هنری، هنرمندان و اعضای انجمن نیروهای بسیار مهمی هستند که وجود آنها را برای بهبود حوزه فرهنگ و هنر باید به فال نیک گرفت.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: ما همواره در تاریخ خود شاهد برخی از کمبودها بوده‌ایم اما در مقابل با اتکا به توانایی نیروی انسانی عظیم خود، فرصت‌هایی را خلق کرده‌ایم که این هرکدام به نوبه خود مثال زدنی و از اهمیت بسیار زیادی در تاریخ معاصر ما برخوردار هستند. امروز نیز بدون اتکا به این نیروی انسانی نمی‌توانیم حتی کوچک‌ترین قدم‌ها را برداریم.
حسینی با اشاره به مشکلات و کمبودهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر بپذیریم که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات و کاستی‌های زیادی وجود دارد که جامعه هنری نسبت به آنها آگاه است و به آنها اشاره می‌کند اما در مقابل خانه‌ها و انجمن‌های هنری نیز با داشتن یک ظرفیت خوب انسانی، نتوانسته‌اند خروجی قابل قبولی داشته باشند، این توان انسانی خروجی قابل قبول‌تری می‌طلبد.
وی افزود: با مطالعه برخی اساسنامه‌های انجمن‌های هنری از جمله انجمن خوشنویسان ایران و خانه موسیقی به برخی از تناقضات موجود درون آنها پی‌بردم که این تناقضات منجر به برخی کمبودها و مشکلات می‌شود که باید با همراهی یکدیگر این موارد اندک را تصحیح کنیم.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان صحبت‌های خود گفت: امیدوارم این دیدار آغازی برای همراهی و همکاری بیشتر انجمن‌ها با معاونت هنری باشد.
در این دیدار نمایندگان هریک از انجمن‌های هنری به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجمن خود و بیان مشکلات و راهکارهای مناسب انجمن پرداختند.
بنابر اعلام خانه هنرمندان ابراهیم حقیقی، رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران با اشاره به ظرفیت‌ بالای انجمن‌های هنری و خانه هنرمندان ایران در کمک و همراهی برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در داخل کشور گفت: امروز انجمن‌های مختلف هنری به دلیل حضور هنرمندان عالی و اعضای هنری خود، ظرفیت بسیار خوبی برای کمک و همراهی در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری به حساب می‌آیند، در کنار انجمن‌ها خانه هنرمندان ایران نیز که خود محل تجمیع هنرمندان انجمن‌های مختلف هنری است، می‌تواند بازوی قوی برای معاونت هنری باشد.
ابراهیم حقیقی همچنین به معرفی بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف خانه هنرمندان ایران پرداخت.
مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز با اشاره به توانایی‌های بالای محمدمجتبی حسینی در حوزه فرهنگ و هنر به عدم توجه برخی از مسئولان کشور درباره اهمیت فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: متاسفانه به نظر می رسد مقوله فرهنگ و هنر دغدغه برخی از مسئولان اصلی کشور نیست، چراکه ما امروز هم پس از 40 سال همچنان در این حوزه با بلاتکلیفی زیادی مواجه هستیم، برای نمونه در حوزه موسیقی و یا تئاتر هنوز با اما و اگرهای بسیاری درگیر هستیم.
مجید رجبی‌معمار در معرفی خانه هنرمندان ایران نیز گفت: مجموعه خانه هنرمندان ایران از دل جامعه هنری و انجمن‌های هنری جوشیده است و از بخش‌های دولتی مستقل و جدا است و بیشتر متکی به خواست انجمن‌ها و هنرمندان عمل می‌کند.
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به نظام صنفی فرهنگ و هنر گفت: امیدوارم به همت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد نظام صنفی فرهنگ و هنر که مقدمات آن در سال‌های گذشته در دولت و مجلس فراهم شده است، به مرحله نهایی خود برسد.
محمدمجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از بخش‌های مختلف خانه هنرمندان ایران و نمایشگاه سرو نقره‌ای بازدید کرد.
فراهنگ**9338**1823 خبرنگار:صدیقه بهارلو** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *