رقابت3فیلم و یک انیمیشن ایرانی در جشنواره های خارجیبه روزیکشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، بیست و نهمین جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» در بخش ویژه فصل جوایز میزبان «یه وا» است.
جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» در بخش ویژه فصل جوایز به شکل معمول، منتخبی از فیلم‌های معرفی شده به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی برای رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به نمایش می‌گذارد.
در سال جاری فیلم «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد و پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی را به عنوان نماینده سینمای ارمنستان برای حضور در این بخش برگزیده است.
«یه وا» که محصول مشترک ارمنستان و ایران است تاکنون در جشنواره‌هایی چون مونترال، «میل ولی»، جهان آسیای لس آنجلس و تفلیس روی پرده رفته و جایزه فیلم منتخب تماشاگران در جشنواره فیلم «انار» را نیز به خود اختصاص داده است.
از آثار سایر سینماگران ایرانی که در این جشنواره حضور دارند می‌توان به «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی و «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند اشاره کرد.
این رویداد سینمایی از 12 تا 25 دی سال جاری در کشور آمریکا برگزار می‌شود.
همچنین انیمیشن «رهایی از بهشت» به زودی در جشنواره صلح و فیلم اورلاندو به نمایش درمی‌آید.
این فیلم انیمیشن درباره کشوری در جنگ است که یک معلم زن که نویسنده کمیک هم هست، همراه دانش‌آموزانش در مدرسه‌ای نزدیک مرز زندگی می‌کند. بچه‌هایی که به شدت ترسیده‌اند و امیدی به این جهان پرمخاطره ندارند، هر شب با داستانی از خانم معلمشان به خواب می‌روند.
علی نوری اسکویی سازنده این فیلم یک ساعت و 16دقیقه‌ای‌ است. این فیلم از جمله 125 فیلمی است که در جشنواره بین‌المللی صلح و فیلم که از 18 تا 20 ژانویه 2018 دراورلاندو برگزار می‌شود، رقابت می‌کند.
این فستیوال چندین جایزه به برندگان خود در بخش‌های مختلف اهدا می‌کند که شامل جایزه سفیر صلح، آوانگارد، اسانس، ستاره درخشان و … است.
جشنواره بین‌المللی صلح و فیلم توسط جف گری کارگردان این جشنواره تاسیس شده تا از صلح و تبادلات فرهنگی حمایت کند. این جشنواره از سال 2014 کار خود را آغاز کرده است.
فراهنگ**9246*1724* خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *