ثبت نام کارگاه های جشنواره بین المللی تئاتر فجر آغاز شدبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا کارگاهها یا ورکشاپها، همیشه بخش مهمی از جشنواره بوده اند؛ فرصتی برای علاقه مندان و هنرجویان ایرانی تا بتوانند با اساتید و هنرمندان حرفه ای تئاتر در عرصه بین الملل آشنا شوند و از آنها بیاموزند.
برگزار کنندگان این دوره از پرتغال، یونان، فرانسه و برزیل خواهند بود.

علاقه مندان به ثبت نام در این ورکشاپ های میتوانند از تاریخ 9 تا 20 دی، از ساعت 12 تا 16 با دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، بخش بینالملل، با شماره 02166754696 تماس بگیرند.
اطلاعات داوطلبان، از جمله رزومه، تاریخ تولد، تحصیلات و فیش واریزی ثبت نام باید به شماره تلفن همراه 09395534608 در تلگرام یا به آدرس ایمیل info.int.affairs@Fitf.ir فرستاده شود.اصل فیش واریزی باید نزد افرادی که ثبت نام می کنند بماند و بعدا به دبیرخانه تحویل داده شود.
شماره حساب:
1-9957-995-850-187
به نام: انجمن هنرهای نمایشی ایران بانک اقتصاد نوین
بنابر اعلام روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر ظرفیت این ورکشاپ ها محدود است و اولویت با دانشجویان و افرادی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند.

شرح مختصری از هرکدام از این کارگاه ها چنین است:

* کارگاه روح رامشگر – جاسم هیندی – فرانسه
این ورکشاپ برای سازندگان، طراحان و علاقهمندان به ترکیب رسانه های مختلف هنری با یکدیگر مناسب است؛ به ویژه کسانی که میخواهند بدانند جایگاه صدا در اجرا کجاست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد.
* کارگاه ایده و احمق – جاسم هیندی – فرانسه
هدف این کارگاه، آشنایی با کار کردن با ایدهها است؛ به ویژه آن دست از ایدهها که توسط فلسفه معاصر به وجود آمدهاند. چشم انداز این کارگاه کشمکشی تاریخی است که میان ایده و بدن وجود داشته است. این ورکشاپ با ایده یک احمق پیش برده خواهد شد،شخصیتی که در جهان ایده ها سفر میکند و با این وجود به غرابت کالبد جسمی خود چسبیده است.
* کارگاه تمرینات غیرممکن – کارولینا مندونکا – برزیل
ایده یک تمرین غیرممکن که میخواهد حرکاتی از ایدههای غالب را گسترش دهد و فرمهای دیگری از رابطه را منعکس کند. هدف این ورکشاپ فعال کردن عامل های تولید کننده و فضاساز است که به نخستین و جزئیترین ژستها بعد مرئی میدهند.
* کارگاه شیرجه به ناشناخته ها – پاتریشیا آپرگی – یونان
در این ورکشاپ تاثیرات متن و تصویر و بدن بر هم مورد مطالعه قرار خواهند گرفت. این کارگاه برای کسانی است که میخواهند اطلاعاتشان را در مورد تولید حرکات خالص و واقعی افزایش دهند.
* کارگاه نوآوری در نورپردازی – واسیلیس آپوستولاتوس – یونان
این ورکشاپ مقدمهای است برای طراحی نور )با امکانات موجود(، و میتواند برای کسانی که بهتازگی میخواهند وارد این عرصه شوند مفید باشد. این ورکشاپ همچنین برای طراحان نور، تکنسینها، تولیدکنندهها، کارگردانان و دانشجویان مفید خواهد بود.
* کارگاه شجاعت – آنتونیو پدرولوپز – پرتغال
* این کارگاه یک کارگاه تجربی است که در طی آن با به کارگیری بازی و حرکات موزون که به تئاتر و اجرا مرتبط است، شجاعت افراد را برای حضور در صحنه و استفاده از صدا و بدن خود برای بیان میآزماید. بازیگران، کارگردانان و طراحان حرکت تئاتر میتوانند ازاین ورکشاپ استفاده کنند. همینطور کارگردانان و نویسندگان، برای اینکه بدانند چه امکاناتی در صحنه میتوانند ایجاد کنند.
* کارگاه فضای باز – کمپانی پادینگ – فرانسه
سوالاتی که در این کارگاه پاسخ داده میشوند، از این قبیل هستند: چگونه در فضای عمومی یک شهر بتوانیم داستانهای افراد راببینیم و زندگی کنیم؟ چگونه میتوانیم در قالب یک جمع در خدمت یک کاراکتر فردی باشیم و بالعکس؟ چگونه شهر میتواند
سطوح مختلف درک ما از مشاهده و صدا را به طرز چشمگیری افزایش دهد؟
* آنتیگون : حق سخن – جرجیا کاکوداکی – یونان
ورکشاپی آموزشی است که به جستجو در ایده ها و کشمکشهای آنتیگون سوفوکل میپردازد. هدف این کار تشویق مبتدیان تئاتربه پیدا کردن صدای شخصی و درونی خودشان است.
* ماسک و بداهه در کمدی یونان باستان – سیموس کاکالاس – یونان
خدمتکار در درام یونان باستان یک ‘دیگری’ است. کسی که هیچ حقی برای تصمیمگیری برای خودش ندارد. این کارگاه به تعمق در کاراکتر خدمتکار از طریق روش شناسی سیموس کاکالاس، در طی کنش و واکنشی که بین کاراکتر و مخاطب وجود دارد،می پردازد و بر نمایشنامه ‘آخارنیها’ نوشته آریستوفان تمرکز میکند.

سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر از 28 دی تا 9 بهمن برگزار می شود.

فراهنگ7561**1823** خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *