اندیشمند آرژانتینی:امروز شاهد موج بزرگ معنویت در دنیا هستیمبه گزارش خبرنگار ایرنا سهیل اسعد(ادگار دوروبین)تاکنون بیش از هزار نفر را به مذهب شیعه دعوت کرده است.
وی که متولد آرژانتین و دارای مدرک دکترای تمدن اسلامی دانشگاه بیروت و دانشگاه جامعه المصطفی (ص) و موسس ده ها مرکز اسلامی در قاره آمریکا است افزود: حضور مبلغان و افزایش سفرهای اعزامی آنها بسیاری از خلا های فرهنگی موجود را پر کرده است .
اندیشمند آرژانتینی با بیان اینکه طی مدت فعالیتش تحولات زیادی ایجاد شده است اظهارداشت : بومی ها مشغول به کار شدند و کار ها از حوزه اختیار عرب‌های مهاجر خارج و به بومی ها ی مسلمان و تحصیل کرده سپرده شده است.
اسعد تاکید کرد: در تمامی ادیان هر چه بحران های بشری و بحران های اجتماعی بیشتر باشد نیاز به خدا ، معنویت و حق بیشتر می شود .
وی ادامه داد نیاز معنوی نیاز فطری است در طبیعت و سرشت انسانها وجود دارد و ما از این نیازها برای گسترش دین اسلام استفاده می کنیم، این گسترش روز افزون به خاطر همان احساس نیازها است.
اندیشمند آرژانتینی با بیان اینکه برای گسترش کار ، مشکل کمبود نیروی انسانی داریم که با برنامه ریزی هدفمند وامکانات گسترده تر می توانیم پیشرفت خوبی داشته باشیم درباره فضای فرهنگی ایران افزود: به عنوان یک خارجی ، چند سال فرصت زندگی در ایران را داشتم ، خوب و بد در همه جا هست و هیچ جای دنیا به عنوان بهشت معرفی نمی کنم، مشکلات در تمام دنیا هست یک سری حقایق را به عنوان تجربه و یا تحقیق درک کردم .
اسعد تاکیدکرد: ایران با تمام مشکلات ، عیوب و خلا های موجود ، مجالی برای رشد حقیقی انسان دارد ، فضای ایران فرصت خوبی برای رشد و تعالی انسانها است ، بسیاری از افراد در دیگر نقاط دنیا از داشتن نمازخانه ای کوچک محروم هستند ، مراکز مذهبی، حضور روحانیون، رسانه و.. فضای ایران را به بستری مناسب برای رشد و تعالی تبدیل کرده است .
اندیشمند آرژانتینی افزود: زنان در غرب ظاهرا آزادی کامل دارند، اما از این آزادی راضی نیستند، تاکنون در بیش از 80 دانشگاه تدریس داشتم، اکثر اساتید خانم تمایل به بازگشت به منزل و ترک کار داشتند و دلیل این کار را نیاز فطری خود به زن بودن و مادر بودن بیان می کردند.
وی در خصوص بحران زن غربی امروز گفت : هر وقت ما از فطرت فاصله بگیریم، از اسلام فاصله گرفتیم ، قدرت فطرت بسیار زیاد است، اسلام یعنی همین نیازهای بشری و اگر انسان برای نیازهای فطری خود برنامه ریزی داشته باشد زندگی زیبا می شود ، مشکلات ما به خلا هایی باز می گردد که خود ما آنها را ایجاد کردیم، به همین دلیل در زندگی خود با مشکل مواجه می شود.
خبرنگار: اشرف پورمند انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام. 9441 / 1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *